Zamknięcie wiat śmietnikowych

SZANOWNI UŻYTKOWNICY DZIAŁEK RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO „BUKOWINA” OD DŁUGIEGO CZASU GŁÓWNYM TEMATEM EGZYSTENCJI OGRODU JEST PROBLEM ŚMIECI.

        MIMO ŻE ZARZĄD OD KILKU ZEBRAŃ WALNYCH SKUPIA SIĘ NA TYM TEMACIE PRZEDSTAWIA WYSOKOŚCI OPŁAT I JAK TEMAT ROZWIĄZAĆ. ALE NIKT NIE SŁUCHA ALBO NIE CHCE SŁUCHAĆ.

        WYWIESZANE SĄ OGŁOSZENIA NA ŚMIETNIKACH JAK SORTOWAĆ, CO GDZIE WRZUCAĆ, ROZSYŁALIŚMY LISTY DO KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA DZIAŁKI Z ARKUSZEM ZAKRESU SORTOWANIA. ORGANIZOWANE SĄ ZEBRANIA POŚWIĘCONE ŚMIECIOM. I NIC Z TEGO NIE WYNIKA, JEST Z DNIA NA DZIEŃ CORAZ GORZEJ.

        ZARZĄD SOBIE, DZIAŁKOWICZE SOBIE, BO ONI PŁACĄ I MOGĄ WSZYSTKO, PO CO SORTOWAĆ LEPIEJ WSZYSTKO W JEDEN WOREK I DO WIATY ŚMIETNIKOWEJ. A MEBLE I SPRZĘT AGD POD ŚMIETNIK.

        Z DNIEM 1.10.2020 ROKU FIRMA ZWIĄZEK GMIN WIEŻYCA WYMÓWIŁO NAM UMOWĘ NA WYWÓZ ŚMIECI. JEST TO ZWIĄZANE Z BRAKIEM SEGREGACJI, ORAZ SKŁADOWANIEM WORKÓW ZE ŚMIECIAMI NA ZIEMI CO UNIEMOŻLIWIA WYSTAWIENIE POJEMNIKÓW. WIELOKROTNIE BYŁO PRZEKAZYWANE ŻE FIRMA WYWOŻĄCA ŚMIECI NIE ZBIERA ICH Z ZIEMI.

        NA DZIEŃ DZISIEJSZY NA OSIEM FIRM, KTÓRE POSIADAJĄ KONCESJĘ NA WYWÓZ ŚMIECI NA TERENIE GMINY SIEDEM ODMÓWIŁO ZARZĄDOWI ZAWARCIA UMOWY. PROWADZIMY ROZMOWY Z OSTATNIĄ FIRMĄ KTÓRA ANALIZUJE NASZĄ OFERTĘ.

 MOŻE JĄ PRZYJMNIE !!!!

        ALE MUSICIE PAŃSTWO MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE BĘDZIE TO USŁUGA DROŻSZA, WCHODZIMY W TAK ZWANĄ KOMERCJĘ. !!!!

        DLATEGO ZARZĄD ROD „BUKOWINA” PODJĄŁ UCHWAŁĘ NA POSIEDZENIU ZARZĄDU W DNIU 19.09.2020 ROK ŻE OD 1.10.2020 ROKU ŚMIETNIKI ZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE. KAŻDY DZIAŁKOWICZ JEST ODPOWIEDZIALNY ZA SWOJE ŚMIECI I MUSI OBOWIĄZKOWO JE ZABIERAĆ ZE SOBĄ.

JEŻELI BĘDZIE PODPISANA UMOWA ŚMIETNIKI ZOSTANĄ PONOWNIE OTWARTE W NOWYM SEZONIE 15.04 2021 ROKU.

        DODATKOWO ZA BRAK SORTOWANIA ŚMIECI ZWIĄZEK GMIN WIEŻYCA NIE ODBIERAŁ ŚMIECI I WSZCZĄŁ PRZECIWKO OGRODOM PROCEDURĘ KARNO ADMINISTRACYJNĄ.

        DO CZASU OTWARCIA PONOWNIE ŚMIETNIKÓW MAMY NADZIEJE ŻE UŻYTKOWNICY DZIAŁEK WEZMĄ SOBIE PROBLEM DO SERCA I PRZEMYŚLĄ SWOJE POSTĘPOWANIE.