Otwarte wiaty śmietnikowe

Szanowni działkowicze!

z dniem 1 kwietnia 2020 roku zostały otwarte wiaty śmietnikowe.

Z związku z sytuacją jaka panuje w kraju zauważyliśmy, że duża część działkowiczów zaczęła korzystać z działek. Dlatego też wyszliśmy naprzeciw potrzebom i otworzyliśmy wiaty śmietnikowe.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do państwa o sortowanie śmieci, niewystawianie przy pojemnikach i w pojemnikach przedmiotów wielkogabarytowych (lodówki, krzesła, telewizory itp.).

Przypominamy, że firma wywożąca śmieci nie zabiera przedmiotów wielkogabarytowych, każdy działkowicz zbędne przedmioty ze swojej działki jest zobowiązany do wywiezienia.

Jednocześnie prosimy zwrócić szczególną uwagę na to co wyrzucamy i do którego pojemnika. Brak sortowania śmieci doprowadzi do nałożenia dodatkowych kar finansowych.

Płacimy za śmieci bardzo dużo. W ubiegłym roku, MIESIĘCZNA opłata wynosiła około              6 000 złotych.

Może czas, aby się zastanowić – czy większa część pieniędzy, które każdy z działkowiczów wpłaca –  powinna być przeznaczona na wywóz śmieci, czy na rozwój NASZEGO ogrodu.

Prosimy o przemyślenie tej kwestii i pełną mobilizację.

W najbliższym czasie planowane jest posiedzenie rady nadzorczej Związku Gmin Wieżyca. Odbędzie się dyskusja na temat podwyżki opłat za wywóz śmieci!!!

Przypominamy, że wiaty śmietnikowe będą monitorowane.